O NÁS

SHŠ HONESTA

O Nás:

Skupina byla založena v roce 2015 a za poměrně krátkou dobu své existence, uspořádala 4 bitvy (2 bitvy, které připomínaly bitvu u Ústí roku 1426 a dvě k připomenutí střetu Soběslava I. a Lothara III roku 1126) a několikrát jsme se objevili v muzeu města Ústí nad Labem a s vystoupeními byli na spoustě míst severních Čech. Našimi řadami prošlo několik zdařilých šermířů a momentálně ve skupině působí 8 členů. Baštou družiny je město Chlumec, ve kterém se také naše bitvy konaly.

Naší prioritou je šíření povědomí o historii našich zemí z období rané až vrcholné gotiky. Pořádáme a zúčastňujeme se bitev, vystoupení, muzejních akcí, dětských dnů a jiných akcí pro dětské publikum. Necílíme však jen na děti, naše cílové skupiny jsou i dospělí všeho věku, kteří mají zájem o historii.

Spolupracujeme s několika dalšími skupinami historického šermu, proto jsme schopni přizpůsobit naše vystoupení jakýmkoliv přáním zadavatele. V našich řadách jsou nejen zdařilí šermíři, ale i lidé manuálně šikovní. Pro druhý ročník bitvy u Chlumce jsme dokázali sestavit kulisu „města Ústí nad Labem“. Jsou mezi námi kováři, sochaři a malíři.